Jak to všechno je :-)

Situace v uhlí je velice neutěšená, leckdy ani není k dispozici (každý rok pravidelně v květnu a srpnu a v případě nárazových větších mrazů jako tuto zimu).

Ceny se mění dle aktuální situace na trhu.

Nejlevnější uhlí v roce je vždy v únoru-březnu(jarní slevy) a potom květen-červenec(letní slevy - už o něco dražší). Od srpna/září jsou už zimní ceny které platí do konce roku.

Vše je založeno na cenové politice dolů a marže jsou minimální. Stanovujeme ceny s ohledem na konkurenci na nejnižší možnou míru aby uhlí šlo ještě v požadované kvalitě dovézt. Tedy nemícháme horší uhlí s lepším, nenecháváme ho schválně na dešti aby zmoklo a bylo těžší atd. Uhlí skladujeme v kryté hale kde na něj neprší a nepadá sníh. Záleží nám velmi na kvalitě a jsme rádi když se k nám spokojení zákazníci opět za rok vracejí :-) Podřadné uhlí vozit nechceme. Prakticky jezdíme ke stálým zákazníkům a vozíme jen uhlí které dobře hoří a nejsou s ním v zimě žádné problémy. U hnědého se zaměřujeme pouze na Ledvice (to je SD Bílina) a u černého pouze uhlí 30MJ/kg, které je nejvýhřevnější a prakticky nejlepší na trhu(pouze do litinových kotlů). Pozor na podřadné hnědé a černé uhlí, které někteří prodejci nabízí jako lepší kvalitu. Pokud uhlí od Vašeho dodavatele hoří špatně, je to nejspíše tento případ. Klidně zavolejte a dovezeme uhlí kvalitní.

 

Snažíme se vždy vyhovět požadavkům zákazníka a udělat pro jeho spokojenost maximum. Většinou je doprava u uhlí od 15q zdarma (do 60km od Tábora vždy - jinak domluva).

Veškeré uhlí co vezeme je nakládáno přes síto(mimo ořechu 2 a koksu) a je tedy s minimálním podílem mouru

                                   (takže uhlí kátrujeme a tato služba je ZDARMA )

 

(to ale neznamená že vydrží celou zimu v tom stavu jak ho dovezeme-hnědé uhlí je surovina která leží 286 miliónů let v zemi bez obsahu vzduchu v ideálním vlhkém prostředí.Pokud se vystaví suchému prostředí na vzduchu tak vysychá, rozpraskává a postupně se rozpadá.Nejhorší situace nastane na přímém slunci kde se rozpadne úplně a je z něj prach (mour). Proto je dobré uhlí skladovat v chladném a temném místě. U černého uhlí toto neplatí. Je nesmírně tvrdé a odolné. Vydrží ve sklepě klidně 20 let bez úhony).

 

Pokud budete objednávat uhlí je třeba uvážit že uhlí je nedostatek, na dolech jsou velké fronty, nejsou poukázky(ano, na odběr uhlí kamionem jsou poukázky a auto má na odběr pouze pár hodin, pak poukázka zaniká) atd. Čekací doba po objednání je v létě klidně i měsíc. Prostě je obrovský zájem, a málo uhlí (hlavně Ledvice). Neodkládejte tedy nákup až na kritické měsíce květen a pak srpen (nejhorší situace v zásobování, situace je stejná-uhlí je třeba objednat do konce dubna-jinak platí psáno výše-fronty-nedostatek-prakticky pořadník jako za socialismu. Je to úplně stejné každý rok). 

  Děkujeme.  

 

 Písek a štěrk rozvážíme také. Ceny na telefonu.

 

Příjem objednávek na 602 835 943, nebo 381 291 265 v době od 8:00 do 17:00 v pracovní dny,

popřípadě sklad.uhli.tabor@gmail.com           Děkujeme.